Festyn oraz mecz charytatywny na PGE Arena

Piękna pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że ostatniego dnia majówki PGE ARENĘ Gdańsk odwiedziły prawdziwe tłumy. Tego dnia na stadionie naprawdę wiele się działo. Na stadionie od samego rana rozgrywane były równolegle mecze piłki nożnej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny  dorosłych i dzieci  W sumie rozegrano 60 meczy!
W międzyczasie przed stadionem rozpoczął się festyn, który tłumnie odwiedzały rodziny z dziećmi. Te ostatnie były wyraźnie zachwycone licznymi atrakcjami, takimi jak pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego czy umiejętności saperów oraz antyterrorystów i służb ratowniczych. Nie zabrakło także zjeżdżalni, dmuchańców i ścianki wspinaczkowej. Fundacja Darka Michalczewskiego w ramach współpracy z Pomorskim Hospicjum oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu z Gdańska zorganizowała różnego rodzaju atrakcje i konkurencje sportowe z licznymi nagrodami.

Najważniejszym punktem dnia był mecz charytatywny pomiędzy Przyjaciółmi Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci a Resztą Świata. Dochód z biletów w całości wspomógł walkę o dobro chorych dzieci. Spotkanie trwało ponad godzinę. Wśród zawodników znaleźli się między innymi: Dariusz Michalczewski,Leszek Blanik,  Mieczysław Struk i Ryszard Świlski. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Przyjaciół Hospicjum, jednak tak naprawdę zwyciężyli wszyscy. Uczestnicy meczu, widownia a przede wszystkim mali pacjenci Hospicjum.