Dzień Dziecka w Hospicjum

25 maja 2012 roku w Hospicyjnym ogrodzie im. ks. E. Dutkiewicza SAC odbył się Dzień Dziecka dla najmłodszych podopiecznych. Ogród przez kilka chwil zamienił się w krainę zabaw, która gościła podopiecznych Hospicjum, ich rodzeństwo oraz przyjaciół.
Gościem specjalnym Dnia Dziecka był Przyjaciel Fundacji Hospicyjnej – Dariusz Tiger Michalczewski.
Tiger stoczył tego dnia wiele walk, ale chętnie pozował ze swoimi przeciwnikami do zdjęć i rozdawał autografy.
Organizatorzy przygotowali moc atrakcji a pogoda nie zawiodła. Dzieci mogły poszaleć w dmuchanym zamku, basenie z kulkami, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, czy motoru. Policjanci przyprowadzili ze sobą specjalistę w tropieniu materiałów wybuchowych – labradora Dragona, a lotnicy z Pruszcza Gdańskiego umożliwili przymierzenie specjalistycznego sprzętu. Przez całą imprezę oczarowywał wszystkich iluzjonista ZIBI, a na koniec dzieciaki „zamydliły” sobie oczy robiąc ogromne bańki.
Fundacja Równe Szanse wraz z wolontariuszami z gdańskiej kawiarni STARBUCKS, przygotowali słodkie upominki dla najmłodszych oraz konkursy, ale nic tak nie cieszyło się popularnością jak malowanie twarzy.