Letni Obóz Bokserski – Szczytno 2011

Po raz kolejny Fundacja  Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” zorganizowała darmowy letni obóz szkoleniowy dla kadetów boksu.
Na terenie Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie, w dniach 22-30 lipca 2011 roku gościło aż 28 młodych zawodników z 16 klubów z całej Polski.
Niestety pogoda uniemożliwiła zabawę na Kąpielisku Miejskim, ale dzięki pomysłowości trenerów Mieczysława Muchy, Henryka Żołnowskiego i Zenona Jagiełły chłopcy mięli dużo atrakcji. Zawodnicy wzięli udział w Turnieju Bokserskim podczas Dni Szczytna, podczas wycieczki do Olsztyna mieli możliwość zwiedzenia Starówki oraz Planetarium. Na koniec obozu młodzi bokserzy rozegrali Turniej Piłki Nożnej wraz z kursantami Wyższej Szkoły Policyjnej.
Zawodnicy korzystali  z bazy sportowej i treningowej ośrodka. Treningi odbywały się na sali wyposażonej w dwa ringi, do dyspozycji były boiska do gier sportowych m.in. do piłki nożnej i  siatkowej, a także stadion lekkoatletyczny.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy zostali poddani testowi na sprawność fizyczną, który przechodzą kandydaci na policjantów. Okazuje się, że wszyscy nasi podopieczni mogą śmiało robić w przyszłości karierę jako policjanci.
Szkolenie, które jest  dla zawodników nieodpłatne ma na celu poprawienie kondycji psychomotorycznej młodych pięściarzy, integrację młodzieży trenującej w różnych warunkach i różnych środowiskach w całym kraju. Mamy nadzieję, że przełożyło się to również na zacieśnienie kontaktów pomiędzy klubami i stworzeniu nowych przyjaźni.