Nowe Stypendia w Wieliczce

7 listopada 2008r. w Kopalni Soli w Wieliczce miała miejsce pierwsza podziemna Gala Boksu – piesciarze walczyli 125m. pod ziemią na ringu umieszczonym w komorze warszawa.

Odbywały się już w kopalni inne podziemne wydarzenia sportowe. Solne wnętrza stanowiły znakomitą oprawę dla wydarzeń sportowych. W komorze Stanisława Staszica odbyły się: wpisany do Księgi rekordów Guinnessa podziemny lot balonem, skok na linie bungee, a Mateusz Kusznierewicz pływał na desce windsurfingowej po jeziorze solankowym.

Bokserski wieczór rozpoczęła uroczyście górnicza orkiestra koncertem, po którym nastapiło otwarcie Gali boksu przez Prezesa Kopalni Soli „Wieliczka” Zbigniewa Zarębskiego oraz Darka Michalczewskiego.

Pierwsi do walki stanęli amatorzy- poopieczni Fundacji. Wsród nich byli Piotr Sienkiewicz (Nokaut Warszawa) i Marek Matyja (Orzeł Oleśnica)- obecni stypendyści Fundacji DM Równe Szanse. W dwóch kolejnych walkach wystapili: Łukasz Pis (PTB Tarnów) oraz Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka), a nastepnie adepci boksu, którzy tego wieczora otrzymali nowe stypendia 14-sto latkowie Artur Rostek (Inzynieria-Budowlani Płońsk) i Patryk Tołkaczewski (Ring Wolny Toruń).

W ramach programu „Szukamy nowego Tigera” podczas gali wręczono siedem nowych stypendiów Fundacji DM „Równe Szanse” i Fundacji Fortuna młodym, utalentowanym zawodnikom.

Otrzymali je min. z rąk Darka Michalczewskiego- założyciela fundacji Równe Szanse, i p. Dariusza Kielaka – Przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki, p. Anety Miakinko – Prezesa Fundacji DM Równe Szanse, p. Kingi Jakubiak – przedstawiciela Fundacji Fortuna , p. Adama Kusiora-Prezesa PZB: KAMIL GARDZIELIK -ZAGŁĘBIE KONIN, IGOR JAKUBOWSKI- ZAGŁĘBIE KONIN, MICHAŁ PIOTROWSKI- RING WOLNY TORUŃ, PATRYK TOŁKACZEWSKI- RING WOLNY TORUŃ, DAWID WILKIŃSKI-STAL KUTNO, ŁUKASZ PIS – PTB TARNÓW, ARTUR ROSTEK- BUDOWLANI INŻYNIERIA PŁOŃSK.

Galę zaszczycili swym uczestnictwem Mistrzowie boksu, medaliści Olimpijcy , Mistrzowie Świata, Europy i wielokrotnie Polski – panowie: Leszek Drogosz, Zbigniew Pietrzykowski, Marian Kasprzyk, Krzysztof Kosedowski, Jerzy Rybicki, Henryk Śednicki. Prezes Polskiego Związku Bokserskiego symbolicznym medalem podziękował „Tygrysowi” za pomoc i propagowanie boksu amatorskiego.

Nastepnie rozpoczęły się walki boksu zawodowego- walką wieczoru był pojedynek w kategorii lekkiej Maciej Zegan – Dariusz Snarski. Stawką był pas federacji Baltic Boxing Union. Walka zakontraktowana na osiem rund prowadzona była w szybkim tempie i dostarczyła kibicom wiele emocji. Zwyciężył w niej Zegan 78:73. Wczesniej , innych pojedynkach Krzysztof Głowacki odniósł swoje trzecie w karierze zwycięstwo, pokonując przez TKO w II rundzie Dariusza Ballę w wadze ciężkiej. W wadze juniorciężkiej rywalizowali oraz Czech Pavol Polakovic i Wojciech Bartnik, ostatni polski medalista olimpijski – który zwyciężył na punkty.

Celem udziału Fundacji w tej gali było, uroczyste wręczenie stypendiów, promocji boksu, umożliwienie zaprezentowantowania swoich umiejętności i chęci walki przez młodych adeptów tej dyscypliny w Polsce. Wręczenie nowych stypendiów dla młodych zawodników, było okazją do przedstawienia szerszej publiczności, często nie związanej ze sportem, że młodzież w Polsce chce uprawiać tę dyscyplinę i może, a Fundacja Darka Michalczewskiego Równe Szanse będzie ich w tym wspierać.