Tiger otrzymał tytuł Honorowego Wolontariusza

28 maja Fundacja Hospicyjna znowu  zaprosiła do Gdańska Grupę MoCarta, by w sali Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance zagrali charytatywny koncert.

Dochód z koncertu miał na celu wesprzeć działalność Funduszu Dzieci Osieroconych, który swoich podopiecznych ma w całej Polsce. Do tej pory z jego pomocy skorzystało już około 4500 dzieci. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wyprawki szkolne, piórniki, nowe zeszyty i książki, oraz innego rodzaju pomoc socjalną i terapeutyczną – wyjaśniła Alicja Stolarczyk, prezes Fundacji Hospicyjnej.

Miłym akcentem części oficjalnej było wręczenie statuetki Honorowego Wolontariusza Dariuszowi Michalczewskiemu, który nie mógł odebrać jej podczas finału Pól Nadziei na Pomorzu. Jak powiedział Krzysztof Olszewski, członek Rady Fundacji Hospicyjnej – Istnieją trzy rodzaje wolontariuszy: poświęcających swój czas, poświęcających swoje pieniądze i wreszcie oddających swoją twarz na potrzeby promocji idei hospicyjnych. Dariusz Michalczewski, oddany przyjaciel Fundacji, reprezentuje je wszystkie.