Wesprzyj Wiktorię- weź udział w Maratonie

Podczas kolejnego maratonu MTB Maraton Cup w Czarnkowie w ramach współpracy Fundacji Równe Szanse z MTB Team środa Wilekopolska wspieramy kolejną młodą, utalentowaną sportowo osobę. Każdy z uczestników zawodów będzie jednocześnie darczyńcą. Zawodnicy wpłacając wpisowe zwiększają pulę stypendium, ponieważ część z uiszczanej opłaty zostaje przekazna na projekt stypendialny Fundacji. Tym razem w Czarnkowie chcemy pomóc spełnić marzenie tancerki Wiktorii Donaj.

Wiktoria ma 11 lat, mieszka w małej miejscowości Góra położonej pomiędzy Poznaniem, a Wrocławiem. Nastolatka w wieku 6 lat rozpoczęła swoja przygodę z tańcem w Domu Kultury w Górze. Od 8 roku życia trenuje w Klubie FUNKY FLAVA SCHOOL, taniec nowoczesny i jego odmiany, gdzie po roku treningów otrzymała tytuł wicemistrzyni Polski w hip-hopie.
Nie było by w tym nic nadzwyczajnego , gdyby nie fakt, ze Wiktoria od najmłodszych lat ma problemy ze słuchem, słyszy słabo i niewyraźnie. Młoda Tancerka przeszła już jedną operację, która nie pomogła, teraz czeka na kolejną. Fenomen Wiktorii jest ogromny, jak twierdzą lekarze nastolatka czuje rytm muzyki całym swoim ciałem. Pomimo przeciwności losu dziewczynka odnosi coraz większe sukcesy i zdobywa nagrody. Dzięki pomocy trenerki Jessicy Ali oraz zaangażowaniu rodziców, którzy pomimo swoich problemów zdrowotnych wspierają córkę na każdym kroku, dziewczynka może trenować i uczestniczyć w turniejach. Wiktoria na scenie wpada w swój żywioł staje się inna osobą i zapomina o problemach. Dzięki swojemu talentowi w 2010 roku została mistrzynią Street Dance na ogólnopolskim turnieju, a w 2011 roku wytańczyła trzecie miejsce podczas Mistrzostw Polski we Freestyle, a to zaledwie kilka tytułów jakie niedosłysząca tancerka zdobywa na turniejach ogólnopolskich i regionalnych, rywalizując z dziećmi w pełni sprawnymi. Dodatkowo Wiktoria dostała się do finału kojonej edycji programu „You Can Dance” , niestety ze względu na wiek nie może wystąpić w finale, ale jurorzy byli zachwyceni talentem młodej tancerki.
Marzeniem Wiktorii jest wyjazd na obóz taneczny oraz wzięcie udziału w wymarzonych w warsztatach tańca z Olivią „CHACHI” Gonzales, która jest jej idolką. W przyszłości młoda tancerka chciałaby otworzyć swoją szkołę tańca, lub zostać instruktorką tańca w szkole, w której obecnie sie uczy.

Zapraszamy do udziału w Maratonach – http://www.mtbmaratoncup.pl/index.html