Wręczenie ostatnich, wyjątkowych stypendiów

Już w niedziele zostaną wręczone ostatnie wyjątkowe Stypendia! Podczas kolejnego maratonu MTB Maraton Cup w Hermanowie w ramach współpracy Fundacji Równe Szanse z MTB Team Środa Wielkopolska wspieramy kolejne młode, utalentowane sportowo osoby. Każdy z uczestników zawodów będzie jednocześnie darczyńcą. Zawodnicy wpłacając wpisowe zwiększają pulę stypendium, ponieważ część z uiszczanej opłaty zostaje przekazna na projekt stypendialny Fundacji. Tym razem w Hermanowie chcemy pomóc spełnić marzenia pływaków: Tomka i Mateusza oraz  tenisistki-Karoliny.

Zapraszamy do udziału w ostatnim Maratonie – http://www.mtbmaratoncup.pl/index.html

Tomasz Janeczko
Tomek ma 14 lat, mieszka w małej miejscowości Babice koło Oświęcimia.
Tomek urodził się z poważną wadą wzroku, lekarze stwierdzili, że nigdy nie będzie widział, jednak rodzice nie poddawali się, co dało efekt bardzo dużej poprawy wzroku.
Młody sportowiec zaczął pływać w wieku 10 lat, gdy pojawiła się możliwość  uczęszczania na zajęcia nauki pływania dla niepełnosprawnych dzieci. Po roku Tomek mógł zacząć trenować swój ulubiony sport pod opieką trenerki Jadwigi Starzec. Dziś jest dwukrotnym wicemistrzem Polski wśród zawodników niewidomych i niedowidzących. Jeździ na zawody, zdobywa kolejne osiągnięcia.
Tomek kocha to, co robi i chce, aby trwało to jak najdłużej. Pływanie pozwala mu przezwyciężać swoje słabości.
Marzeniem Tomka jest zakup niezbędnego sprzętu treningowego oraz udowodnienie że osoba niedowidząca może osiągnąć sukces.

Mateusz Bartnik
Mateusz ma 16 lat i  mieszka w Lublinie.
Od urodzenia nie ma prawej nogi i stawu biodrowego. Jego przygoda z pływaniem zaczęła się, kiedy miał 5 lat. Na początku miała to być forma rehabilitacji, ale z tygodnia na tydzień coraz bardziej młody sportowiec angażował się w treningi . Aktualnie Mateusz trenuje w klubie „UKS Olimpijczyk 23” Lublin z sekcją sprawnych pływaków.
Udało mu się dostać do wymarzonego liceum w Lublinie. Od kilku lat jest Mistrzem Polski Juniorów w swojej kategorii, ponadto na ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów zajął wszystkie 3 miejsca na podium, a to tylko kilka z jego sukcesów. Należy do Kadry Narodowej i  marzy, aby w przyszłości zakwalifikować się na Paraolimpiadę i zdobyć złoto.
Poza pływaniem interesuje się informatyką , uwielbia  grać w szachy i jeździć na rowerze.

Karolina Pęk

Karolina ma 14 lat i pochodzi z Tarnobrzega, gdzie trenuje tenis stołowy w Integracyjnym Klubie Sportowym.
Nastolatka rozpoczęła przygodę z tenisem niespełna cztery lata temu , ale już teraz może pochwalić się licznymi sukcesami na arenie nie tylko ogólno polskiej, ale międzynarodowej,  za co została wyróżniony przez Prezydenta Miasta.  Karolina konsekwentnie podnosi swój poziom sportowy nie ustępując zdrowym zawodnikom, o czym świadczy fakt, że została zakwalifikowana na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie 2012.
Pomimo swojej niepełnosprawności ruchowej, spowodowanej niesprawna ręką, Karolina  jest bardzo aktywna sportowo i  każdą wolną chwilę dzieli pomiędzy tenisem stołowym  a  piłką nożną, która zawsze była jej faworytką.
Marzeniem Karoliny jest  zdobycie medali na paraolimpiadzie, a w przyszłości  chciałaby zostać zawodowym sportowcem i trenować młodych amatorów sportu.